2013.05.17 I Paraolimpiada Sportowa

Dnia 17.05.2013 r. odbyła się w naszej szkole I Paraolimpiada Sportowa z udziałem uczniów naszej szkoły i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy. Celem zorganizowanej imprezy była integracja dzieci, wdrażanie do współżycia z innymi poprzez współudział w zabawach ruchowych. Młodzież naszej szkoły uczyła się prawidłowej postawy podczas spotkania: , koleżeńskości i przestrzegania zasad fair – play.
więcej

Nasza szkołę reprezentowało 11 uczniów :
Klaudia K. , Paulina Z., Magdalena L. , Agnieszka M. , Gabriel P., Aleksandra K. , Laura Z., Szymon B. , Michał B., Julia W. i Tomasz O.
Zawody zainaugurował Hymn olimpijski oraz pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczennicy Malwiny .
Następnie odbyły się konkurencje sportowe , które obejmowały gry i zabawy o charakterze szybkościowym i zręcznościowo- gibkościowym.
Oliwia, Roksana i Julita ze Szkoły Podstawowej nr 105 zabawiały publiczność tańcem integracyjnym.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i słodycze, a pani dyrektor ze szkoły nr 105 Małgorzata Pielach oraz pan dyrektor Mariusz Maluha osobiście gratulując wręczyli każdemu zawodnikowi złoty medal oraz dyplomy dla szkół.
Nad przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki wychowania fizycznego: Renata Trzcińska oraz ze Szkoły Podstawowej nr 105 nauczyciele – Stanisława Ganowska i Miłosława Stec.
Zapraszamy do galerii

Skip to content