2013.11.26
Harcerskie andrzejki

Dnia 26.11.2013 r. w Hufcu ZHP Świdnica odbyły się integracyjne „ Andrzejki” drużyn „ Nieprzetartego szlaku” w których brała udział drużyna harcerska „ Hubalczycy” z naszej szkoły pod opieka dh Grażyny Ziobrowskiej oraz drużyna „Świetliki” wraz z dh Zuzanną Nawrot.

więcej

 

Harcerze przygotowali mnóstwo ciekawych wróżb : koło fortuny , litery szczęścia , cukierek z niespodzianką, magiczne kamienie i kolory. Atrakcją wieczoru były tez tańce , wspólne śpiewy , zabawy i słodki poczęstunek. W magicznej atmosferze czas szybko minął , ale zacieśniły się przyjaźnie. Już za tydzień drużyny spotkają się w Ząbkowicach na kolejnej imprezie „ Radosne Święta”

Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce we czwartek 27 listopada, kiedy to uczennice kl. IV – VI, pod kierunkiem p. Barbary Łojas zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy i zapewniły wszystkim wiele atrakcji.Dnia 29 listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa zorganizowana przez klasę Ic. Przybyli uczniowie mogli wyszaleć się na dyskotece, a potem odwiedzić pięknie przystrojony Salon Wróżb. Do Salonu przyciągały przede wszystkim wróżki ;), ale też smakołyki (ciasta, ciasteczka) i ciekawe wróżby. Każdy mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości: szczęście, pięniądze, pech czy może wielka, odwzajemniona miłość:)
Zapraszamy do galerii

Skip to content