2014.03.21 Światowy Dzień Zespołu Downa

21.03. to nie tylko pierwszy dzień wiosny . W tym dniu swoje święto miały wszystkie dzieci, młodzież i osoby starsze z Zespołem Downa.
więcej

Podobnie jak w poprzednich latach , z tej okazji , przygotowano szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

Tematem przewodnim IX ŚDZD było więc w tym roku „Zdrowie i Dobre Samopoczucie – Równy Dostęp dla Wszystkich”. My również uczciliśmy ten dzień w naszej szkole , jednocząc się z całym światem.

Uczniowie i nauczyciele włączyli się w Akcję Załóż skarpetki!

W ten wyjątkowy dzień zachęcaliśmy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogły być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogły być z różnych, niepasujących do siebie par… Ważne, żeby było je widać i by zwracały uwagę – może ktoś zapyta „ -czemu nosisz takie dziwne skarpetki” i dzięki temu dowie się o obchodach 21 marca?

Jeśli jednak dla kogoś skarpetki to za mało – mogli założyć kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony, jednak nikt nie musial się do nich ograniczać. Wiosenna zieleń też jest super!!!!

Organizatorami tej niezwykłej szkolnej akcji były p. A. Boś i M. Kuzio.

Zapraszamy w przyszłym roku!!!!

Zapraszamy do galerii

Skip to content