2014.04.15 „Zmieniaj nawyki – nie klimat” czyli Święto Ziemi w naszej szkole

W dniu 15.04.2014 r. w auli naszej szkoły pod kierunkiem p. E. Hruszowiec i p. R. Trzcińskiej odbyły się uroczystości z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi pod hasłem : „ZMIENIAJ NAWYKI – NIE KLIMAT!”.
więcej

Uczniowie przedstawili inscenizację pt. :”Posprzątajmy Ziemię”, poznali podstawowe zasady segregacji śmieci oraz obejrzeli film na temat ekologicznych zachowań w domu. Występy i konkursy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej w wykonaniu szkolnego chóru.

Rozstrzygnięto konkursy ekologiczne dla „Małej Samorządności”:

„Eko moda” wszystkim uczestniczącym klasom : I-III SP , D , H , K przyznano równorzędne I miejsce

„Segregujemy śmieci” – I miejsce kl. D

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej, I-III Gimnazjum oraz I , II a i II b ZSZ uczestniczyli w „ Konkursie wiedzy ekologicznej”, w czasie którego każda drużyna klasowa wykazała się umiejętnością współpracy w grupie, kreatywnością i wiedzą na temat codziennych ekologicznych zachowań.

Podsumowaniem konkursu był pokaz mody, na którym wszystkie prezentowane „kreacje” wykonane były ze śmieci.

Wyniki konkursu:
I miejsce – kl. III GIM.
II miejsce – kl. II a ZSZ
III miejsce – kl. I ZSZ
IV miejsce – kl. IV-VI SP
V miejsce – kl. II b ZSZ i I-II GIM.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii

Skip to content