2014.06.03
Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Dobrze, że jesteś”

Już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Dobrze, że jesteś” , którego koordynatorkami były panie Aurelia Boś i Mirela Dziakowicz.W tym roku uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej prowadzonej przezJ. E. biskupa Ignacego Deca w Katedrze świdnickiej.

więcej

 

Następnie zgromadzeni uczestnicy, którzy przyjechali do Świdnicy przeszli ulicami miasta do naszej placówki, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Przemarsz uatrakcyjnił repertuar grany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Strzegomia. Niestety w tym roku nie dopisała nam pogoda, więc dzieci oraz młodzież bawiły się w budynku szkoły.Na miejscu pani dyrektor Beata Soroka powitała przybyłych licznie gości i zaprosiła wszystkich na poczęstunek i do uczestnictwa w zabawach. Dla gości przewidziany był słodki i ciepły posiłek. Na terenie naszej placówki były zorganizowane gry i zabawy prowadzone przez pracowników szkoły oraz Centrum Twórczej Zabawy „ Ale Heca”, którego obecność zasponsorowało Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” działające przy naszej placówce. Odbyła się również zabaw „Kto da więcej”, a także „Gra skojarzeń”, artystyczne malowanie twarzy, wystawa prac uczniów naszej szkoły i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którego siedziba jest również w naszej szkole. Dodatkowo czas umilały nam piosenki w wykonaniu szkolnej Scholii oraz uczniów uczęszczających na zajęcia z muzykoterapii.Atrakcją, która cieszyła się ogromnym powodzeniem okazał się przyjazd motocyklistów z WILD WOLVES POLAND, a także występy finalisty programu tanecznego „You Can Dance” – Bartka Górskiego. Na co dzień instruktor tańca, który wystąpił wraz ze swoją grupą.
DOBRZE, ŻE JESTEŚ- CO BY TO BYŁO GDYBY WAS NIE BYŁO?
NIE BYŁOBY XI DIECEZJALNEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE I WSPÓLNĄ ZABAWĘ!
Zapraszamy do galerii

Skip to content