2014.10.10 ŚWIĘTO DRZEWA 2014

W tym roku obchodziliśmy XII edycję Święta Drzewa pod hasłem- Drzewo Wolności, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.25 lat Wolności- Świętujmy odzyskanie swobód obywatelskich poprzez działania dla przyrody – naszego wspólnego dobra.
więcej

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, co roku 10 października. Program umożliwia bezpośrednie i konkretne działanie na rzecz środowiska i ochrony klimatu. Sadzenie drzew pozostaje jednym z najbardziej opłacalnych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

My również nawiązaliśmy współpracę z Klubem Gaja i przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia przez kolejne dni poprzez szereg działań. Odbyły się zajęcia edukacyjne, zabawy tematyczne i plastyczne- plakaty i prace przestrzenne. Poszerzyliśmy wiadomości na temat otaczającego nas środowiska , a w szczególności lasu i jego zasobów. Rozpoczęła się akcja zbierania makulatury, kasztanów i żołędzi.
Akcję przygotowały panie Aurelia Boś i Mirela Dziakowicz.

Zapraszamy do galerii

Skip to content