2014.11.21 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

“Być uprzejmym i życzliwym, to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia z innymi ludźmi.
więcej

Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.

W naszej szkole do tego dnia przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki ,zapoznaliśmy się z zasadami SAVOIR VIVRE poznając dobre maniery, wychowanie na co dzień oraz poprawne zachowanie w różnych sytuacjach życiowych, powstały tematyczne Drzewka Życzliwości- w domu , w szkole i w innych miejscach publicznych, Drzewko ŻYCZEŃ , a także Skrzynka Pozdrowień. Wszystkie listy zostały dostarczone do adresatów. W Akcji udział wzięła młodzież i dzieci naszej szkoły, a także nauczyciele. Organizatorkami akcji były panie Aurelia Boś i Lidia Magier –Wolak.

Dziękujemy Wszystkim serdecznie i bądźmy życzliwi na co dzień, a nie tylko przy okazji obchodów tego dnia!

Zapraszamy do galerii

Skip to content