2014.12.09 Z filharmonią na wesoło

Tym razem odwiedziliśmy Amerykę i Meksyk aby się dowiedzieć, że w święta Bożego Narodzenia może być gorąco jak w środku lata a zamiast choinki można ubrać palmę. To wszystko w rytmie trąbki.
więcej

Podróż do krajów Ameryki rozpoczęła kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki” , którą pożegnaliśmy się z Polską. Amerykę powitaliśmy znanym przebojem Michaela Bublea „White Christmas” . Podczas podróży spotkaliśmy Świętego Mikołaja- p. Roberta Delegiewicza i i jego renifery: p. Bartosza Warkoczyńskiego i gościa specjalnego p. Andrzeja Filipka , którzy wykonali dla nas słynną amerykańską kolędę „ Jingle Bells”. Przy jej dźwiękach przybyliśmy do Meksyku.

Tu dowiedzieliśmy się , że Meksykanie, podobnie jak inni katolicy, obchodzą uroczyście Święta Bożego Narodzenia. Jednak u nich cały świąteczny okres trwa znacznie dłużej niż w Europie i wypełniony jest, poza głównymi, również lokalnymi świętami np. święto – Matki Boskiej z Guadelupe, Noc Rzodkiewek (wystawę i konkurs na najpiękniejsze rzodkiewkowe figury) i Piniata – kula lub figura wykonana z gipsu, ceramiki lub innej twardej masy, w środku której umieszcza się słodycze, owoce i różne drobiazgi, a następnie wiesza się pod sufitem , a dzieci z przepaskami na oczach próbują trafić kijami i rozbić ją .

Do Polski wróciliśmy przy dźwiękach kolędy „Przybieżeli do Betlejem” . Aby poczuć magię zbliżających się świąt na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Gości jak co miesiąc zaprosiły panie A. Boś i M. Dziakowicz.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie w Nowym Roku 2015!!!!

Zapraszamy do galerii

Skip to content