2014.12.15 Konkurs szopek bożonarodzeniowych

Jednym z magicznych elementów Bożonarodzeniowych Świąt jest tradycyjna szopka, a więc makieta przedstawiająca wnętrze stajenki betlejemskiej podczas nocy narodzenia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.
więcej

Za samego twórcę bożonarodzeniowej szopki powszechnie uznany jest święty Franciszek z Asyżu, który w pustelni Greccio, przygotował niezwykłą inscenizację wydarzeń mających miejsce w noc Narodzin Syna Bożego. Otóż po uprzednim zwołaniu okolicznych mieszkańców, na terenie pustelni ustawione zostały świece i pochodnie, jak również żłóbek oraz żywe zwierzęta. Nad samym żłóbkiem odprawiona została Msza Święta, natomiast święty Franciszek, podjął się radosnego odśpiewania Ewangelii. Ten piękny, zapoczątkowany przez świętego Franciszka zwyczaj, szybko zyskał na popularności w niemal każdym zakątku Europy.

Tradycyjnie i w naszej szkole podejmowane są działania zmierzające do inspirowania i uwrażliwiania uczniów na tradycje bożonarodzeniowe . W tym roku p. Maria Kuzio zorganizowała konkurs na szopkę betlejemską.

Uczniowie pod opieką swoich opiekunów : p, B.Kułagi , M.Otoki , A, Bazydło i E.Arendarskiej –Wieliczko wykazali się wielką pomysłowością i zaangażowaniem.

I miejsce zajęły:
    kl . I-III SP
    kl. O SPdP

II miejsce:
    kl.S SPdP
    mała świetlica

III miejsce:
    kl.N

Wyróżniono też szopkę wykonaną przez dzieci z przedszkola oraz indywidualne prace. Nagrodę w tej kategorii otrzymali : Krzysztof Gruszczyński i Rafał Sorokaty. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii !

Zapraszamy do galerii

Skip to content