2015.03.05 XIV Regionalny Konkurs Recytatorski „Dawno, dawno temu”

W czwartek 5.03, już po raz czternasty odbył się w Świebodzicach Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych, pod hasłem ,,Dawno, dawno temu…” , pod honorowym patronatem Pani Teresy Kożuchowicz – małżonki Burmistrza Miasta Świebodzice . Jego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach.
więcej

Młodzi recytatorzy prezentowali swoje umiejętności w 8 kategoriach, które uzależnione były od wieku i stopnia niepełnosprawności intelektualnej uczestników. Nasi uczniowie posiadają wiele zdolności dzięki którym odnoszą sukcesy dlatego bardzo chętnie biorą udział w rywalizacji w różnych dziedzinach. Podobnie było i tym razem. Naszą szkołę na konkursie recytatorskim godnie reprezentowali:
Rafał Masny – uczeń kl. VI SP, w kategorii II – szkoły podstawowe;
Weronika Chrobak – uczennica kl. I ZSZ, w kategorii IV- szkoły ponadgimnazjalne.

Rafał Masny, pod kierunkiem p. Stanisławy Majki, przygotował wiersz Marii Konopnickiej zatytułowany „ Stary zegar od pradziada” . Za swój występ i brawurowe wykonanie utworu otrzymał II miejsce i nagrodę specjalną Honorowego Patronatu nad Konkursem przyznawaną przez p. Teresę Kożuchowicz.
Weronika Chrobak , która otrzymała wyróżnienie ,zaprezentowała publiczności wiersz Agnieszki Osieckiej, pt.„ Kochankowie z ulicy Kamiennej”. Do występu przygotowała ją p. Lidia Magier-Wolak.

Niestety, z powodu choroby, w konkursie nie wziął udziału Jakub Wiński z kl. I SP , tóry pod kierunkiem p. Barbary Kułagi przygotował wiersz „ Bajka o królu „ autorstwa Jana Brzechwy.
Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!

Zapraszamy do galerii

Skip to content