2015.03.16 Wiosenne zajęcia z ogrodnictwa

Nadrzędnym celem edukacji w Szkole Przysposabiającej do Pracy jest wszechstronny rozwój uczniów, oczywiście na miarę ich indywidualnych potrzeb i możliwości. Równie istotne jest też przygotowanie młodych ludzi do codziennego życia tak, aby byli zaradni, potrafili sterować własnym zachowaniem i mogli aktywnie i z powodzeniem uczestniczyć w życiu społecznym.
więcej

Uczniowie uczęszczający do tej właśnie szkoły są objęci nauczaniem z zakresu wielu przedmiotów wyposażających ich w konkretne i przydatne umiejętności. Wśród owych przedmiotów znajduje się, między innymi Przysposobienie do pracy, podczas którego uczniowie są przygotowywani do nabycia umiejętności praktycznych i wykonywania prac związanych z następującymi dziedzinami:

  • -uprawa i pielęgnacja roślin,
  • -prace na działce,
  • -tworzenie różnorodnych kompozycji kwiatowych, stroików świątecznych.
  • W ramach zajęć z ogrodnictwa, w klasie S SPdP, odbyło się, w dniu 16.03.2015, wiosenne przesadzanie kwiatów. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem wykorzystywali podczas nich nabytą już wcześniej wiedzę teoretyczną w praktyce. Pieczołowicie, ale też z przyjemnością wykonywali trudne prace z zakresu pielęgnacji kwiatów. Przesadzone rośliny upiększają teraz klasę, w której uczniowie mają codziennie lekcje. Dzięki temu wyraźnie widać, że przyszła wreszcie długo wyczekiwana wiosna

    Zapraszamy do galerii

Skip to content