2015.03.20 Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w piątek, 20 marca 2015 roku. Dzieci i młodzież wraz z panią Aurelią Boś przygotowywały się do niego już przez cały tydzień.
więcej

Udział w codziennych warsztatach plastycznych był bardzo owocny – powstawały nowe, piękne „dzieła sztuki”. Aby tradycji stało się zadość, z gazet wykonana została również Marzanna– symbol zimy, który wszyscy wspólnie spalili, by mogła przyjść długo wyczekiwana wiosna. Z prac wykonanych podczas warsztatów, powstała wystawa i gazetka szkolna.

Przy okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie przypomnieli sobie także, w jaki sposób dbać o środowisko naturalne, czyli nie niszczyć roślin, nie śmiecić czy segregować śmieci, co pozwoli wszystkim wciąż cieszyć się pięknem wiosennej, budzącej się do życia przyrody. Całej imprezie towarzyszyły tematyczne piosenki: „Wstawaj, to już Wiosna” Majki Jeżowskiej, „Wiosna, ach to ty” autorstwa Marka Grechuty, „Wiosna” zespołu Skaldowie czy „Wiośnie nie”- Basi Stępniak i Wojtka Manna, które wprowadziły zarówno uczniów, jak i opiekunów w wiosenny klimat. W międzyczasie można było obserwować niezwykle ciekawe zjawisko przyrodnicze – częściowe zaćmienie Słońca.

Witaj nam Wiosenko i spraw, żeby wakacje były już na wyciągnięcie ręki!

Zapraszamy do galerii

Skip to content