2015.04.22 Zajęcia kulinarne SPDP

Na terenie naszej placówki, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mają możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęcia kulinarnych
więcej

Na terenie naszej placówki, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mają możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęcia kulinarnych. Są one prowadzone w pracowni wyposażonej w niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak: miksery, malaksery, roboty kuchenne, mikrofalówka, kuchenka gazowa, piekarnik, zmywarka do naczyń, gofrownica, toster itp.

Zajęcia te, w przyjemny i łatwy sposób, uczą podopiecznych SPdP samodzielności w dziedzinie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych. Wpływają one również pozytywnie na samopoczucie, wzmacniają poczucie własnej wartości i wiarę we własne możliwości, poczucie odpowiedzialności oraz zaradności życiowej. Ponadto, uczą wykonywania pracy zespołowej oraz zasad savoir vivre’u.

Funkcjonowanie pracowni ma na celu naukę podstawowych czynności przydatnych w życiu codziennym – samodzielnego gotowania, utrzymania porządku i higieny w pracy z żywnością czy wykonywania czynności porządkowych, do których należy, m.in. mycie naczyń, zamiatanie i mycie podłóg.

Na zakończenie zajęć, wysiłki uczestników zostają zawsze nagrodzone, mogą oni zajadać się własnoręcznie przygotowanymi przysmakami, przy estetycznie nakrytym stole. To daje im energię i zapał do podejmowania kolejnych kulinarnych wyzwań. Smacznego.

Zapraszamy do galerii

Skip to content