2015.04.29 Majowe Święta

Maj to miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak żaden inny Uczymy się o nich w szkole, na lekcjach historii i na języku polskim .
więcej

Uczniowie klas IV-VI SP , Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej spotkali się dzisiaj na uroczystym apelu „ Majowe święta” , aby przeżyć wspólnie chwilę refleksji nad wieloma majowymi rocznicami : Świętem Pracy, Świętem Flagi, rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja rocznicą urodzin Wielkiego Polaka – Jana Pawła II i naszej patronki Marii Konopnickiej oraz innymi wydarzeniami m.in. wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz Dniu Zwycięstwa i Dniu Matki.Każde z tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, bardzo poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecnym. Program przygotowany pod kierunkiem p. Stanisławy Majki , p. Izabeli Mireckiej p. Mateusza Szymańskiego oraz Aureli Boś zaprezentowały uczennice z kl. I i III gimnazjum- Ola Jarosz i Karolina Marciniak . Uczeń klasy VI SP Rafał Masny recytował wiersz Marii Konopnickiej „ Stary zegar od pradziada”.Pieśniami uroczystość wzbogacił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Aureli Boś.
Na apelu został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy „ Życie i twórczość Marii Konopnickiej”. zorganizowany
z okazji 115 rocznicy śmierci Marii Konopnickiej patronki naszej szkoły podstawowej.
Najlepiej wypadła klasa III a ZSZ – nagrodzono12 uczniów . Nagrody otrzymali również:
Góra Andrzej z kl. VI
Daniel Kuriata kl. IV
Ola Jarosz , Magda Leboda , Dominik Buchta i Dawid Ziemrowski uczniowie kl. I Gim.
Nicol Szrejder z kl.III Gim
Maciej Maliborski z kl. I ZSZ
Bartosz Dziwosz i Michał Markulak z kl. II ZSZ oraz Krystian Kuliński i Iwona Niziołek z kl. III b ZSZ.
Pamiętajcie o tym, że jesteśmy Polakami. Bądźcie dumni ze swojej historii i dokonań naszych przodków. Pamiętajcie o ważnych dniach majowych!

Zapraszamy do galerii

Skip to content