2015.05.13 II Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

W dniu 13 maja osoby niepełnosprawne z całej Diecezji Świdnickiej spotkały się w Wambierzycach na Drugiej Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie naszej szkoły z chęcią wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu, zapragnęli stanąć u stóp Wambierzyckiej Królowej Rodzin zawierzając jej siebie i swoje rodziny.
więcej

Po przybyciu na miejsce czekały nas liczne atrakcje, dzięki którym dzieci mogły poznać jak różnorodne były zainteresowania i talenty Wielkiego Papieża. Należało do nich zdobywanie „papieskich sprawności” takich jak : Papieski slalom, Boży Rybak, Kuchnia papieska, Piłka nożna „Lolek” i wiele innych.  Każdy kto dzielnie wykonał zadanie otrzymywał znaczek potwierdzający, że posiadł daną sprawność. Po tych radosnych i pełnych emocji zajęciach udaliśmy się do Bazyliki na uroczystą Mszę Świętą celebrowaną przez J. E. Ks. Bp. Adama Bałabucha. W kazaniu biskup podkreślił datę jaką jest 13 maja, dzień związany z Maryją i Janem Pawłem II. Po Mszy Świętej wszyscy mogli skorzystać z ciepłego posiłku, a po nim zaczął się czas wspólnej zabawy oraz dzielenia się własną twórczością. Można było zaprezentować taniec lub śpiew o tematyce religijnej. Wywołano nas na scenę, gdzie mogliśmy zaśpiewać przy dźwiękach gitary przygotowane wcześniej pieśni. Podziwialiśmy również przygotowane przez innych występy. Później mogliśmy tańczyć i śpiewać z Zespołem „ Podzamek Boys” Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt. “Jan Paweł II – Dobry Przyjaciel” , w którym wyróżniono prace uczniowie naszej szkoły : Jakuba Rostka i Weroniki Mikołajczyk z kl. IV . Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem Majowym , po którym w radosnym nastroju wróciliśmy do Świdnicy. Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom; do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii

Skip to content