2015.05.14 Światowy Dzień Trzeźwości

Alkohol to jedna z największych plag współczesnego świata. Bezlitośnie uzależnia i niszczy życie nie tylko dorosłych, ale także młodych ludzi, nastolatków.
więcej

Ważne jest, aby jak najczęściej mówić o zgubnych skutkach sięgania po napoje alkoholowe, przestrzegać, uświadamiać. Z tego powodu, uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej, brali udział w obchodach Światowego Dnia Trzeźwości. W ramach pracy świetlicy szkolnej, młodzież mogła obejrzeć filmy profilaktyczne, wziąć udział w warsztatach tematycznych, dowiedzieć się o zgubnych skutkach picia alkoholu w młodym wieku.

Warsztaty przeprowadzone w klasach szkoły zawodowej przez pedagoga i psychologa szkolnego, miały nauczyć młodzież asertywności, pokazać, jak niebezpieczny jest alkohol i ile szkód przynosi samemu pijącemu, jak również jego rodzinie. Młodzież chętnie uczestniczyła w happeningu oraz otwarcie i szczerze rozmawiała o swoich problemach.

Ta niezwykle ważna i pożyteczna akcja została przygotowana przez panią Aurelię Boś, Lidię Magier, szkolnego pedagoga Beatę Babicz i psychologa Ewę Oleksy- Kuras.

Zapraszamy do galerii

Skip to content