2015.09.30 Spływ pontonowy

Spływy pontonowe to ekstremalna, a jednocześnie bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Trasa spływu pontonem, która znajduje się najbliżej Świdnicy, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej i uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.
więcej

Każdego sezonu przybywa tutaj kilkadziesiąt tysięcy turystów, chętnych na przeżycie niezapomnianej przygody lub po porostu, pragnących odwiedzić Sudety. Miejsce to zapewnia liczne atrakcje i pozwala przeżyć fantastyczną , niezapomnianą przygodę oraz podziwiać widoki malowane najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody. Jednocześnie, organizatorzy spływów pontonowych gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Pragnąc przekonać się osobiście o zaletach tego sposobu spędzania czasu, zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz ujrzeć ten niewątpliwie urokliwy zakątek Polski, dnia 30.09. 2015 r., uczniowie klasy S Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawczynią p. Moniką Kot i p. Grzegorzem Michalakiem, wybrali się na niecodzienną wyprawę- spływ pontonowy.

Emocji było bez liku. Do Barda Śląskiego ze Świdnicy dotarli szynobusem, a stamtąd – transwerem

W górę rzeki, gdzie odbyli obowiązkowy kurs bezpieczeństwa na rzece. Następnie, dobrze przygotowani, wyruszyli na spotkanie wspaniałej przygody. Wraz z instruktorem p. Bartkiem śmiało i z wielką energią wsiedli do pontonów, każdy ze swoim pagajem. Pierwsze próby wiosłowania były zabawne i uświadomiły podróżnikom, iż zadanie nie będzie tak proste, jak im się na początku wydawało – zamiast przepłynąć wpław, pontony uparcie obracały się bowiem w koło niczym karuzela. Zanim uczniom udało się opanować trudną sztukę wiosłowania i kierowania pontonami, ręce porządnie i boleśnie odczuły wysiłek wiosłowania.

Do przebycia było 15 km. rzeki, która przez tegoroczne susze ma niezwykle niski poziom wody, co powodowało, że dodatkowymi przeszkodami w czasie wyprawy były wystające kamienie. Zostały one jednak umiejętnie ominięte. Cały spływ przebiegał w atmosferze podekscytowania i radości i po 3h podróżnicy szczęśliwie dotarli do pomostu-przystani, gdzie czekały już na nich kiełbaski z grilla, które po tak ogromnym wysiłku i emocjach smakowały wspaniale. Na powrotny pociąg, uczniowie i ich opiekunowie czekali przy gorącej herbatce.

Zapraszamy do galerii

Skip to content