2015.10.05 Światowy Dzień Zwierząt

Wiadomo nie od dziś, że my, przedszkolaki, bardzo kochamy zwierzęta. Stanowią one ważny element naszego życia – pracujemy i bawimy się z psami podczas dogoterapii, mamy swoich zwierzęcych przyjaciół w domach.
więcej

Z tego powodu nie mogliśmy zapomnieć o obchodach bardzo ważnego święta, a mianowicie Światowego Dnia Zwierząt. Na tę okazję nasze panie przygotowały dla nas wiele ciekawych zadań i zabaw tematycznych. Rozpoznawaliśmy zwierzęta po głosie, wskazywaliśmy je na obrazkach, naśladowaliśmy ich mowę. Podczas zabaw ruchowych skakaliśmy np. jak zajączek czy chodziliśmy dostojnie jak bociany. Byliśmy też kotkami – jak one drapaliśmy się za uszkiem, piliśmy mleczko, zwijaliśmy się w kłębuszek czy robiliśmy koci grzbiet. Wysłuchaliśmy również bajki o zwierzętach mieszkających w pewnej wiejskiej zagrodzie i mogliśmy je podziwiać na pięknych, kolorowych ilustracjach.

Na zakończenie spotkania, malując paluszkami, stworzyliśmy wspaniałą zwierzęcą galerię! Bawiliśmy się wspaniale, a do tego całkiem niepostrzeżenie, poszerzaliśmy zakres swojej wiedzy o świecie zwierząt, doskonaliliśmy swoją koordynację wzrokowo ruchową oraz spostrzegawczość, ćwiczyliśmy wymowę, reagowanie na sygnały dźwiękowe i spostrzegawczość. Nasze panie znowu nas przechytrzyły – myśleliśmy, że tylko świetnie się bawimy, a okazało się, że również ciężko pracowaliśmy! Ale wiecie co? Tak pracować, to my możemy zawsze :).

Wszystkim zwierzętom na świecie, z okazji ich święta życzymy natomiast, aby na swej drodze spotykały samych dobrych ludzi :).

Zapraszamy do galerii

Skip to content