2015.10.06 XIV Turniej Sportowy integracyjny OREW 

Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy, już po raz czternasty było organizatorem Turnieju Sportowego
więcej

W świetnie przygotowanej imprezie, łączącej w sobie znakomitą zabawę i rehabilitację, wzięło udział ponad 200 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu Wałbrzycha, Mokrzeszowa i Dzierżoniowa, OREW-u Świdnica, OREW-u Dzierżoniów, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy i oczywiście grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Renaty Trzcińskiej.

W składzie naszej drużyny znaleźli się Amelia Rawska , Marlena Matusik, Anna Grzęda, Julia Wnuk,Paweł Wis, Jakub Rutowicz Beatka Nawara, Patryk Gazdowicz, Gabriela Kwiatkowska i Damian Grzesiak – uczniowie klas F, H, E.

Celem czternastej edycji Turnieju Sportowego, który odbywał się w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, była pełna integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną, pokonywanie barier oraz uczestniczenie w ekscytującej sportowej rywalizacji. Nasi podopieczni mieli wspaniałą okazję do sprawdzenia i pokazania swoich umiejętności, zaradności, a także wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Na uczestników wydarzenia czekało kilka konkurencji, a wśród nich: slalom między tyczkami, slalom z szarfami, przenoszenie piłeczki do tenisa stołowego na rakietce, wyścig rydwanów, rzut woreczkiem do hula-hop, wesoły wężyk, czy choćby rzuty do kosza i strzały na bramkę.

Wszyscy biorący udział w spotkaniu zostali nagrodzeni medalami i pucharami, jak również pamiątkowymi wyrobami artystycznymi. Dziękujemy za miłą zabawę i do zobaczenia za rok J.

Zapraszamy do galerii

Skip to content