2015.10.13 Dzień Ratownika Medycznego

Każdy z nas może stać się świadkiem poważnego wypadku i znaleźć się w sytuacji, kiedy posiadana przez niego wiedza, szybka, a także prawidłowa reakcja oraz zaangażowanie uratuje czyjeś życie.
więcej

Z tego powodu warto zapoznać się z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy i dobrze je zapamiętać. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający do SPdP oraz Gimnazjum, mieli doskonałą okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i utrwalić je podczas działań praktycznych, podczas Dnia Ratownika Medycznego zorganizowanego przez p. Monikę Kot.

Całe spotkanie zostało przygotowane bardzo starannie i profesjonalnie, jego uczestnicy, po zdobyciu wiedzy teoretycznej, mogli również przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, np. na fantomie lub na kolegach – z wykorzystaniem bandaży czy apteczki. Wiedza, którą nasi uczniowie zdobyli podczas tego spotkania, jest niezwykle cenna, ponieważ może kiedyś stanowić o czyimś życiu bądź śmierci. Mając świadomość tego faktu, młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem i uwagą słuchali informacji i instrukcji przekazywanych im przez prowadzących oraz starannie wykonywali poszczególne czynności ratownicze.

Zapraszamy do galerii

Skip to content