2015.11.12 Spotkanie z położną

Odpowiedzialne rodzicielstwo to temat stale aktualny, zwłaszcza w odniesieniu do osób młodych, nastoletnich.
więcej

Słowo „rodzicielstwo” jest raczej terminem znanym i zrozumiałym, który nabiera zupełnie nowego znaczenia w zestawieniu z pojęciem „odpowiedzialne”. Wtedy bowiem, owo rodzicielstwo przestaje być jakiekolwiek, a staje się odpowiedzialne, czyli świadome, oparte o wiedzę, odpowiednie przygotowanie. Pozwala podejmować mądre decyzje, które nie ważą w sposób negatywny na przyszłości matki czy dziecka.

Podstawowym zadaniem szkoły jest edukowanie, także i w takiej dziedzinie.

Z tego powodu w naszej placówce realizowany jest program „Odpowiedzialne rodzicielstwo”, którego adresatkami są uczennice starszych klas. W jego ramach, w dniu 12.11. 2015 roku, gościła u nas Pani E. Kotula, która na co dzień pracuje jako położna w świdnickim szpitalu „Latawiec”, a także prowadzi szkołę rodzenia.

W spotkaniu udział wzięły uczennice klas V i VI Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, SPdP oraz Szkoły Zawodowej. Podczas wykładu poruszone zostały bardzo ważne i interesujące dla młodych kobiet tematy, takie jak: higiena kobiecego ciała, profilaktyka raka piersi i narządu rodnego, badanie mammograficzne czy zagadnienia dotyczące okresu ciąży.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i ciekawe zajęcia.

Zapraszamy do galerii

Skip to content