2015.12.07 Projekt „Spotkajmy się”

Za nami „Tydzień życzliwości” realizowany w ramach projektu zatytułowanego „Spotkajmy się”, którego celem jest integracja uczniów naszej szkoły ze środowiskiem lokalnym, kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się i życzliwej postawy wobec innych.
więcej

W tym okresie młodzi ludzie wzięli udział w „cukierkowej akcji”, polegającej na witaniu osób wchodzących do szkoły cukierkiem i życzliwym uśmiechem.

Następnie odbyła się debata, podczas której nauczyciel wraz z uczniami przeanalizowali profil osoby życzliwej, a także ustalili, że warto zachować taką właśnie postawę w każdych okolicznościach. Uczestnicy zajęć otrzymali również, jak to w szkole często bywa, zadanie domowe na cały tydzień, a było nim prezentowanie postawy wyjątkowej życzliwości w domu i w środowisku szkolnym. Wobec wszystkich, bez wyjątku!

W ramach warsztatów, uczniowie przygotowali też wspaniałe drzewko życzliwości, utworzone z samodzielnie przygotowanych serc, z dobrymi słowami skierowanymi do innych. Były to piękne i często niezwykle wzruszające słowa, które można przeczytać na plakacie znajdującym się w naszej placówce. Pełen pozytywnych wrażeń tydzień zakończyła „Dyskoteka pełna życzliwości” i wspólna zabawa oraz krótkie podsumowanie podjętych działań – warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta.

Jako puentę „Tygodnia życzliwości”, przytoczyć trzeba do refleksji myśl Justyny, uczennicy SPdP, którą zawarła na wykonanym przez siebie sercu:
„Jest co najmniej na świecie 5 osób, które Cię lubią. To Twój uśmiech może przynieść komuś radość, nawet temu, kto Cię nie lubi. Są tacy, dla których jesteś całym światem, jesteś jedyny i wyjątkowy. Kiedy popełnisz pomyłkę, zawsze może wyniknąć z tego coś dobrego”.

Tak, to był wyjątkowo życzliwy tydzień…, a przed nami „Tydzień dobrych manier”, o którym już całkiem niedługo…

Zapraszamy do galerii

Skip to content