2016.02.22 22.02.2016 – 27.02.2016, Udział w projekcie polsko-niemieckim w Morawie

W dniach 22-27 lutego bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły uczęszczający do gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, z opiekunami – Loretą Bawoł i Anną Gryniewicz, uczestniczyli w pierwszym wyjazdowym spotkaniu, w ramach projektu polsko – niemieckiego „Uczymy się od siebie”, które miało miejsce w Morawie.
więcej

Nasza młodzież, wraz z grupą swoich rówieśników z Niemiec, zakwaterowana była w malowniczym pałacu otoczonym pięknym parkiem, w pobliżu stadniny koni, na terenie której odbywa się wiele zawodów jeździeckich. Uczestnicy projektu uczestniczyli w, zorganizowanych z myślą o nich, zajęciach integracyjno – ruchowych oraz warsztatach ceramicznych. Ponadto, mieli zapewnionych wiele atrakcji – gry terenowe, wieczory muzyczne, dyskoteki, zwiedzanie zabytków Świdnicy, naszej szkoły, pobliskiej stadniny koni, wyjazd na basen do Świebodzic.

Ten wspaniały wyjazd wzbogacił naszych uczniów w nowe doświadczenia, znajomości i poznanie wielu niemieckich słów. Nic wiec dziwnego, że nie mogą się oni już doczekać następnego, majowego spotkania z przyjaciółmi z Niemiec w Morawie.

Zapraszamy do galerii

Skip to content