2016.03.23 Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to istotny element duchowych przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych – najważniejszego ze świąt chrześcijańskich.
więcej

Niezwykle istotna jest wówczas również spowiedź święta, z której nasi uczniowie mogli skorzystać dzięki O. Paulinowi Michałowi i ks. Markowi Mielczarkowi, duszpasterzowi osób niepełnosprawnych, który wygłosił też tegoroczne nauki rekolekcyjne w naszej szkole.

Wprowadzenie do Mszy świętej rekolekcyjnej stanowiło przedstawienie Przypowieści o Synu Marnotrawnym w wykonaniu uczniów SPDP, ZSZ i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, które przygotowała nasza katechetka p. Jolanta Tekiela. W przygotowanie rekolekcji włączyły się też p. Maria Kuzio i p.Mariola Pindel, które zadbały o przygotowanie stołu pańskiego i darów przekazanych potem przez uczniów kapłanowi, aby je złożył na ołtarzu.

Były to wspaniałe rekolekcje, które pozwoliły na wyciszenie się i spokojne przygotowanie do świąt. Był to bardzo ważny czas dla wszystkich, którzy wzięli w nich udział, czas duchowej odnowy.

W czasie Mszy św. Wszystkie pieśni wykonywali uczniowie kl. III SP przygotowani przez p.Anetę Bazydło. Uczniowie swoim pięknym śpiewem zaakcentowali wagę rekolekcji wielkopostnych.

Zapraszamy do galerii

Skip to content