2016.03.30 09.03.2016 – 30.03.2016 Sensoplastyka

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu człowieka.
więcej

Stymulując poszczególne receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i osób dorosłych.

Każdego dnia, w naszej placówce poszukujemy coraz to nowych metod zmierzających do poprawy ogólnego funkcjonowania uczniów. Jedną z nich okazała się sensoplastyka, czyli inaczej plastyka sensoryczna, dla której charakterystyczna jest mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Jest to plastyka nietuzinkowa i niecodzienna , bo migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa i chilli. Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… Stanowi ona wspaniałą formę pracy nie tylko z dziećmi, ale i z młodzieżą, jest bowiem przyjemna, a umożliwia zarazem stymulację wszystkich zmysłów ludzkich.

W marcu nasi uczniowie pracowali z cieczą newtonowską, która powstaje z połączenia naturalnych składników – mąki ziemniaczanej i wody. Dodatkowo, dla uatrakcyjnienia zajęć, została ona zabarwiona na różne kolory. Każdy z uczestników spotkania pracował samodzielnie doskonaląc motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawy i śmiechu było co nie miara, ponieważ wielu uczniów miało własne pomysły na wykorzystanie cieczy, inni zaś tworzyli wspaniałe, wielobarwne kompozycje. Był to czas spędzony bardzo przyjemnie i pożytecznie. Nikomu nie przeszkadzało, że w czasie tych aktywnych działań, „troszkę” się pobrudził :).

Zapraszamy do galerii

Skip to content