2016.04.08 Promujemy zdrowie

Jedz owoce i jarzyny
w nich są same witaminy.
Kto je sobie lekceważy,
Musi chodzić do lekarzy
więcej

 

Kwiecień to miesiąc kultury zdrowotnej. Z tej okazji, co roku podejmujemy w naszej szkole działania promujące zdrowy styl życia. Także i w tym roku nie zabrakło więc działań o tej tematyce.

Uczniowie są systematycznie badani (ważeni i mierzeni) przez panią pielęgniarkę, która sprawdza indeks masy ciała, aby stwierdzić ewentualne nieprawidłowości w tym zakresie, typu nadwaga czy niedowaga.

Dnia 8.04. 2016 r., odbyła się w szkole audycja przygotowana przez p. M. Kuzio i naszą szkolną pielęgniarkę p. M Karwacką, dotycząca zdrowego stylu życia. Uczeń kl. III ZSZ, Michał M., przybliżył wszystkim zasady prawidłowego odżywiania i roli sportu dla wzmocnienia kondycji organizmu, jak również sposoby radzenia sobie ze stresem.

Uzupełnieniem audycji była degustacja owoców i warzyw oraz ziół przyprawowych, takich jak: bazylia, oregano, melisa i mięta. Uczniowie poznali też zasady działania bezpiecznego gadżetu do krojenia owoców.

Na zakończenie spotkania ogłoszony został konkurs plastyczny zatytułowany „Zdrowy styl życia”. O jego przebiegu i wynikach będziemy informować na bieżąco.
Zapraszamy do galerii

Skip to content