2016.04.14 Prezentacja Projektu Edukacyjnego

Klasa II gimnazjum od września pracowała nad projektem edukacyjnym zatytułowanym „Angielski wokół nas”. Jego celem było sprawdzenie czy znajomość języka angielskiego jest potrzebna w miejscu, w którym mieszkamy.
więcej

Obserwowaliśmy nasze najbliższe otoczenie (miasto, ulice, sklepy, domy, różnego rodzaju urządzenia i produkty), aby znaleźć informacje podawane w języku angielskim. Okazało się, że jest ich bardzo dużo. Znaleźliśmy je na: opakowaniach kosmetyków i środków czyszczących, na opakowaniach z żywnością, na sprzęcie elektronicznym, na zeszytach i ubraniach, na ulicach w mieście, a także słyszeliśmy je podczas rozmów w języku polskim. Zebraliśmy te wszystkie wyrażenia, a potem każdy z nas zajął się szczegółowo jedną kategorią tematyczną i przygotował prezentację multimedialną.
14 kwietnia br. przedstawiliśmy efekty naszej pracy kolegom i koleżankom. Dzięki pracy nad projektem zrozumieliśmy, że nawet jeśli nie wyjeżdżamy za granicę, warto jest znać język angielski. Ułatwia nam to bowiem robienie zakupów, obsługę sprzętu elektronicznego, orientację w mieście oraz rozumienie wielu informacji umieszczanych na przedmiotach codziennego użytku.

Zapraszamy do galerii

Skip to content