2016.04.20 Wycieczka do Narodowego Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego to instytucja kultury miasta Wrocławia, działalność której obejmuje również liczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży propagujące udział w życiu kulturalnym.
więcej

Mieści się ono w nowoczesnym, wielofunkcyjnym gmachu koncertowym. Organizowane są tam liczne koncerty zespołów instrumentalnych i wokalnych.

To właśnie miejsce postanowili zwiedzić uczniowie kl. f gimnazjum i SPDP.

Wycieczka była bardzo udana, młodzi ludzie wzięli bowiem również udział w koncercie z cyklu Filharmonia dla Młodych, zatytułowanym Opowieść o muzykalnych kamieniach i śpiewających dzbanach. Zespół Kwadrofonik zaprezentował przy tej okazji mnóstwo instrumentów perkusyjnych, które potrafią pięknie grać i wydają z siebie fantastyczne dźwięki. Były wśród nich kamienie i dzban.

Prowadzący koncert opowiadał zgromadzonej publiczności ciekawe historie dotyczące instrumentów i muzyków grających na nich. Zachęcał też publiczność do wspólnej zabawy. Następnie, zespół zaprezentował niesamowite możliwości instrumentów, m.in. w utworach B. Bartoka – Z pamiętnika muchy, Moto perpetuo z cyklu – Mikrokosmos, Polkę – Poszła babulka żytko żąć, F. Chopina -Mazurek A-dur. Uczniowie obecni na koncercie byli pod dużym wrażeniem, bardzo podobała się im gra na instrumentach perkusyjnych.

Zapraszamy do galerii

Skip to content