2016.04.27 Majowe święta

“Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”
więcej

Tak, jak powiedział Jan Paweł II, w maju przypada wiele dat przypominających nam, byśmy pozostali wierni wartościom, które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości. By utrwalić pamięć o naszej historii i aby przeżyć wspólnie chwilę refleksji nad ważnymi majowymi rocznicami, uczniowie klas IV-VI SP, Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, przygotowali montaż słowno – muzyczny, pt: „Majowe święta”.

Podczas spotkania, przypomnieli zgromadzonym widzom, ważne dla nas Polaków i dla naszej Ojczyzny daty, a wśród nich:

  • 1 maja- Międzynarodowe Święto Pracy i Rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,
  • 2 maja- Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,
  • 3 maja- Święto Konstytucji 3 Maja,
  • 5 maja – Dzień Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną,
  • 8 maja – Dzień Bibliotekarza,
  • 9 maja- Dzień Zwycięstwa,
  • 18 maja – Dzień Muzeów,
  • 23 maja – Dzień Patrona- Marii Konopnickiej,
  • 26 – maja Dzień Matki.

Było to prawdziwie patriotyczne przeżycie. Krótko, ale treściwie, przedstawione zostały bardzo istotne dla nas wydarzenia .

Każde z wyżej wymienionych tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności, niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecnym.

Program przygotowany został pod kierunkiem p. Stanisławy Majki, p. Izabeli Mireckiej, p. Mateusza Szymańskiego oraz p. Aureli Boś. Uroczystość wzbogacił występ uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i ZSZ, którzy zatańczyli poloneza oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Aureli Boś. Wiersze recytowali : uczeń klasy III SP Artur S. i Roksana L. z kl. II Gimnazjum. Stroje do poloneza uszyła p. Maria Falender z uczniami w szkolnej pracowni krawieckiej.

Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie mogli świadomie obserwować i przeżywać kolejne święta, dowiedzieć się, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

Pamiętajcie o tym, że jesteśmy Polakami.

Bądźcie dumni ze swojej historii i dokonań naszych przodków.

Pamiętajcie o ważnych dniach majowych!

Zapraszamy do galerii

Skip to content