2016.05.12 Pielgrzymka do Wambierzyc

W czwartek, 12 maja, uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Marii Kuzio i p.Izabeli Mireckiej oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, wzięli udział w III Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin.
więcej

Do sanktuarium, z inicjatywy Sióstr Terezjanek ze Ścinawki Dolnej, przybyły osoby niepełnosprawne z naszej diecezji ,a także z naszego regionu.
Program artystyczny rozpoczęły swym występem Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha, które zaprezentowały pantomimę pod tytułem „W promieniach miłosierdzia”.
Następnie, „Pop-Oratorium o Bożym miłosierdziu” w wykonaniu zespołu muzyki sakralnej –„ LUMEN”, wprowadził wszystkich uczestników spotkania w radosny nastrój, który zachęcił ich do wspólnej zabawy i tańca.
O godzinie 12.00 została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Adama Bałabucha, a współcelebrowali ją O. Albert Krzywański – kustosz Sanktuarium, ks. Stanisław Karawan – Proboszcz ze Ścinawki Dolnej oraz ks. Grzegorz Kupczyk – kapelan Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach.
W Eucharystii uczestniczył także Pan Burmistrz Gminy Radków, Jan Bednarczyk.
Nasi uczniowie, tak jak w ubiegłym roku, przygotowali procesję z darami, a na zakończenie mszy złożyli biskupowi życzenia z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich i wręczyli kwiaty oraz drobne upominki.
Po Mszy świętej wszyscy mogli skorzystać z ciepłego posiłku, a po nim zaczął się czas wspólnej zabawy „Radosne dziękczynienie” czyli Nauka Tańca Miłosierdzia, po którym w radosnym nastroju wróciliśmy do Świdnicy.
Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom pielgrzymki. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii

Skip to content