2016.05.16 Wycieczka do Humanitarium

Dzięki życzliwości naszego sponsora Wagonów Świdnica S.A., 16.05.2016r., uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Humanitarium “Ogrody Doświadczeń”, które znajduje się we Wrocławiu
więcej

Była to okazja do wspaniałej zabawy, zdobycia i pogłębienia wiedzy z wielu dziedzin oraz poczynienia wielu ważnych spostrzeżeń.Główne atrakcje i cel wyprawy stanowiły Sala Interaktywna z mnóstwem ciekawych urządzeń, których każdy mógł dotknąć i na samym sobie doświadczyć praw fizyki oraz wystawa interaktywna „Szkiełko i Oko – Tajemnice Optyki”, poświęcona zjawisku optyki.Wszystkie składające się na tę wystawę eksponaty udowadniają nam, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Swoistym labiryntem optycznym jest ścieżka edukacyjna, która prowadzi wśród tajemniczych soczewek, laserów i mieszaniny barw. Dzięki oprowadzającym Gości Animatorom i ich pomocy, zrozumienie najtrudniejszych zagadnień optyki, takich jak, np. interferencja światła czy efekt fotoelektryczny, staje się łatwiejsze. Salę Interaktywną natomiast, uczestnicy pokonują samodzielnie. Tu można się przekonać w jaki sposób oko ludzkie reaguje na złudzenia optyczne, jak również sprawdzić swój refleks. Wystawa przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, po młodzież szkolną oraz osoby dorosłe, dla których wystawa stanowi świetną okazją do przypomnienia lat dziecinnych, interesujących zjawisk fizycznych i znakomitej zabawy.Nasza wycieczka była ogromnym przedsięwzięciem, ponieważ wzięło w niej udział 120 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami. W praktyce więc liczyła aż 150 osób. Wszyscy pojechali trzema autokarami, a wyprawa przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi Wagonom Świdnica S.A. za cudowne przeżycia, ciekawe doświadczenia i wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do galerii

Skip to content