2016.06.05 XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, 29.05. – 5.06. 2016

W tym tygodniu doświadczyliśmy prawdziwej, książkowej uczty. Codziennie spotykaliśmy się wszyscy razem i nasze panie czytały nam ciekawe utwory, opowiadania, historie, z których każda była inna, ale równie porywająca.
więcej

Wysłuchaliśmy opowieści o przygodach słonika i owieczki, podziwialiśmy pięknie ilustrowaną przestrzennymi obrazkami, wzruszającą historię o miłości ołowianego żołnierzyka i papierowej baletnicy, naśladowaliśmy wycie wilka słuchając zabawnego wierszyka o przygodach niesfornego wilczka.

Bardzo podobała nam się też książeczka o instrumentach i dźwiękach, która była tak wykonana, że można było na niej zagrać melodię. Każdy z nas chciał to zrobić, żeby pochwalić się swoim talentem muzycznym i efekty naszych wysiłków były niesamowite!

Przeżywaliśmy również chwile grozy wraz z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, kiedy w Stumilowym Lesie pojawiły się tajemnicze Hefalumpy, które na koniec okazały się sympatycznymi słonikami.

Wiele dowiedzieliśmy się także o zwierzętach lądowych i wodnych z pozycji poświęconej temu właśnie zagadnieniu. Wspólne czytanie było suuuuper i mamy nadzieję, że taki tydzień szybko się powtórzy. Już my tego dopilnujemy!

Zapraszamy do galerii

Skip to content