2016.09.21 XV Turniej Sportowy

Dnia 21.09.2016 roku, uczniowie naszej szkoły – SP i gimnazjum, wzięli udział w wielkim spotkaniu sportowym, które odbyło się w sali gimnastycznej świdnickiego Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Sportowymi. Organizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie  na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy a uczestniczyły w niej osoby niepełnosprawne intelektualne z ośrodków w Świdnicy, Mokrzeszowie, Dzierżoniowie, czy Wałbrzychu.
więcej

Naszą placówkę wspaniale reprezentowali: Laura Z., Damian G., Dagmara M., Adrian H., Magdalena Dz., Marlena M., Jakub M., Patryk G., Jakub R., Sergiusz K.
Funkcję opiekunów natomiast, pełniły Panie Renata Trzcińska i Marzena Rymsza.
Turniej sportowy rozpoczął się uroczystą prezentacją wszystkich drużyn, które dumnie przemaszerowały wokół sali, przed zgromadzoną publicznością. Następnie odbyły się zabawy integracyjne, które wszystkich wprawiły w doskonały nastrój i pozwoliły się rozgrzać i rozluźnić przed dalszymi zmaganiami. Rywalizacja, która nastąpiła później, przebiegała w duchu sportowym i jak zwykle, odbywała się pomiędzy zróżnicowanymi wiekiem zawodnikami. Obejmowała ona konkurencje o charakterze zręcznościowym, gibkościowym i wytrzymałościowym, wymagała więc od sportowców dobrej kondycji i posiadania wielu trudnych umiejętności.Uczestnicy zawodów, pośród wielu wyzwań, musieli się też zmierzyć z następującymi torami przeszkód:
1. kozłowanie piłki;
2. przynieś – podaj, gdzie podstawowym rekwizytem były plastikowe piramidki;
3. przenoszenie piramidek na paletce;
4. zespołowe przekazywanie piłek górą i dołem;
5. obieganie rzędów i słupków;
6. indywidualne toczenie piłek pomiędzy słupkami;
7. rzucanie do celu i do kosza.
Dodatkowo, drużyna naszej szkoły brała udział w dogrywce – pani Renata Trzcińska kopała w niej piłkę rugby do bramki z 20 metrów. Jej starania zostały uwieńczone spektakularnym sukcesem i zwycięstwem. Wszyscy nasi sportowcy, a także ich opiekunowie otrzymali dyplomy i medale, jak również piękny puchar. Dyrektor naszej placówki, Pani Beata Soroka natomiast, otrzymała własnoręcznie wykonany dyplom oraz ceramicznego motyla.
Tegoroczne zawody sportowe obfitowały w wiele atrakcji, do których zdecydowanie należał, oprócz emocji sportowych, wspaniały posiłek przygotowany dla uczestników – pyszne ciasto i super kanapki, jak też bal, który odbył się na zakończenie spotkania. Nieoceniona okazała się również pomoc wolontariuszy, których rolę pełnili uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy.

Zapraszamy do galerii

Skip to content