2016.09.25 25.09-30.09 Cztery pory roku – ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne – projekt dofinansowany ze środków PFRON

W dniach od 25.09-30.09.2016 r., uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zrzeszeni w 41 Świdnickiej Drużynie Harcerskiej „Hubalczycy”, po raz trzeci zakwalifikowali się do warsztatów zatytułowanych Cztery pory roku, wraz z drużynową Grażyną Ziobrowską i panią Barbarą Kułagą.
więcej

Organizatorem tego projektu jest Chorągiew Dolnośląska ZHP- hm. Dorota Kołakowska. Zakładał on organizację zajęć indywidualnych i grupowych , w trakcie 6 – dniowych warsztatów o charakterze ekologicznym, na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku. Zdobywanie wiedzy i umiejętności społecznych współgrało tutaj
z poznawaniem otoczenia pozaspołecznego, zmierzające do zapoznania uczestników wydarzenia z różnymi elementami przyrody. Beneficjenci zgłębili tajemnice wspaniałego i skomplikowanego ekosystem, jakim niewątpliwie jest morze. Mieli możliwość poznania sposobów ingerowania człowieka w przyrodę, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu.
Młodzi ludzie żeglowali po morzu, ale także zwiedzili Fokarium na Helu, samodzielnie wykonali wiele prac plastycznych własnego pomysłu, a na wernisażu mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami. W Centrum Hewelianum w Gdańsku, eksperymentowali na interaktywnych wystawach, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w formie warsztatów i pokazów naukowych. Fizyka, astronomia, chemia, geografia, biologia i ekologia, a nawet historia – to dziedziny, które odkrywali podczas fascynującej przygody z nauką! W Gdyni zwiedzili największy żaglowiec skautowy na świecie, noszący miano „ Zawisza Czarny”.
Nawiązali wiele przyjaźni, zdobyli wiele umiejętności społecznych, wraz z drużynami z całej Polski. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, wspomnień i zauroczeni tymi wspaniałymi warsztatami.

Zapraszamy do galerii

Skip to content