2016.09.26 Inauguracja Roku Henryka Sienkiewicza

Rok 2016 został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza.
więcej

W uzasadnieniu tej decyzji czytamy: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, mając na uwadze Jego zasługi dla narodu i nieoceniony udział w dziele odrodzenia Polski, czci jego pamięć i postanawia ustanowić rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza”.

Ponadto, w tym roku właśnie, przypada 170 rocznica urodzin oraz 100 rocznica śmierci tego wybitnego pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla.W związku z tymi wydarzeniami, 26.09.2016 r., odbyła się w naszej szkole inauguracja obchodów Roku Sienkiewicza. Uczniowie wysłuchali pierwszej z cyklu audycji pt. „Czytamy Sienkiewicza i dobrze się bawimy”, poświęconych pisarzowi oraz obejrzeli wystawę dotyczącą jego życia i twórczości, znajdującą się w bibliotece szkolnej, które przygotowały p. Stanisława Majka i p. Izabela Mirecka.Podczas dzisiejszej audycji natomiast, uczniowie mieli okazję bliżej poznać najważniejsze fakty z jego życia , które zaprezentowała uczennica kl. III gimnazjum Roksana L.

W kolejnych audycjach przybliżone zostaną fragmenty najważniejszych utworów H. Sienkiewicza, w wykonaniu uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej. Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów do ich wysłuchania, ponieważ od października do grudnia będą mogli wziąć udział w wielu konkursach (z nagrodami), związanych z życiem i twórczością Sienkiewicza.Chcemy w ten sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po książki tego pisarza, bo jak mawiał Sienkiewicz: „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

Zapraszamy do galerii

Skip to content