2016.11.15 „Czytamy Sienkiewicza i dobrze się bawimy”

W celu zaakcentowania naszej chrześcijańskiej tradycji, która związana jest z czcią dla świętych, katechetka p. Jolanta Tekiela, zorganizowała konkurs zatytułowany „Plejada Świętych – Wielkie Imieniny 2016”

więcej

 

„Quo Vadis” to piękna, poruszająca opowieść o miłości i upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić. Przedstawia obraz Rzymu za panowania cesarza Nerona oraz narodziny cywilizacji chrześcijańskiej. Z tego właśnie powodu wybrano ją do tegorocznej akcji Narodowe Czytanie, w ramach obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza.

„Quo vadis” można było usłyszeć w ponad 2000 miejsc w całej Polsce, jak również za granicą, w całym kraju, w kilkuset miejscowościach – na ulicach, w parkach, na placach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury.

My zaprezentowaliśmy ją naszym uczniom dnia 15.11.2016 roku, w 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza, podczas ostatniej już audycji z cyklu „Czytamy Sienkiewicza i dobrze się bawimy”, którą przygotowały: p. Stanisława Majka i p. Izabela Mirecka.

Na zakończenie tego ważnego przedsięwzięcia, ogłoszone zostały też dwa konkursy:
– plastyczny: „Sienkiewicz w oczach dzieci”- dla uczniów młodszych;
– wiedzy: „Co wiem o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”- dla starszych uczniów.

O ich przebiegu i wynikach informować będziemy na bieżąco.

Mamy nadzieję, że przyjemnym doświadczeniem było dla Was słuchanie głośnej lektury fragmentów dzieł Sienkiewicza podczas lekcji. Cieszymy się, że przynajmniej w ten sposób udało nam się oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

Skip to content