2016.12.02 Tydzień życzliwości

Uśmiech i życzli­wość ob­cej oso­by jest lep­szym uzdrowicielem, niż naj­droższe leki
więcej

Życzliwość to trudna sztuka – oznacza ona troskę nie tylko o siebie, ale także o innych, akceptowanie ich takimi jakimi są, pragnienie dla drugiego człowieka jedynie tego co dobre.

W naszej szkole, ta wspaniała umiejętność jest bardzo ważna i często o niej przypominamy. Okazję do tego stanowił w ostatnim czasie Tydzień życzliwości, realizowany w ramach projektu zatytułowanego „Spotkajmy się”. To wspaniałe wydarzenie rozpoczęła audycja informująca wszystkich uczniów o planowanych w jego obrębie działaniach oraz ukazująca życzliwość jako skarb, którym każdy z nas może obdarzać innych. Odbyła się również akcja cukierkowa, w ramach której uczniowie klasy „k” gimnazjum, częstowali swoich kolegów nie tylko uśmiechem, ale i pysznymi słodkościami.

W szkole powstała też ścieżka życzliwości – aforyzmy i złote myśli związane z tą cudowną postawą, zostały wywieszone na korytarzach , by wszyscy mogli je przeczytać, przemyśleć i zaczerpnąć z nich coś cennego dla siebie. W ramach przedsięwzięcia zostały także zorganizowane warsztaty, podczas których uczniowie analizowali cechy osoby życzliwej i wykonali drzewko życzliwości. Zostało ono udekorowane kolorowymi karteczkami, na których znalazły się miłe i dobre słowa skierowane do innych. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia przyznali też zgodnie, że pragną, aby jak najwięcej takich pozytywnych słów i postaw, towarzyszyło im na co dzień. Wtedy świat na pewno byłby piękniejszy i radośniejszy.

Zapraszamy do galerii

Skip to content