2016.12.12 Baśń o dwunastu miesiącach – przedstawienie teatralne

Dobro i skromność zawsze zostają nagrodzone, a podłość i lenistwo ukarane – taki przekaz płynął z przedstawienia zatytułowanego „Baśń o dwunastu miesiącach”, które dla uczniów naszej szkoły przygotowało Studio Teatralne HERBI z Leszna.
więcej

Była to piękna opowieść o Kasi, której nie znosiła zła macocha. Kobieta chciała pozbyć się dziewczyny i dlatego wymyślała dla niej coraz to nowe zadania – żądała od niej fiołków, poziomek i grzybów w środku zimy, mając nadzieję, że Kasia nie spełni jej oczekiwań i będzie mogła ją bezkarnie wyrzucić za to z domu.

Na szczęście, dobra Kasia spotkała na swej drodze Pana Grudnia i jego braci, którzy udzielili jej pomocy. Dzięki nim wszystko skończyło się szczęśliwie, kara spotkała za to złą macochę i jej leniwą córkę.

Przedstawienie było bardzo ciekawe, towarzyszyły mu piękne dekoracje obrazujące różne pory roku. Do tego, niektórzy z naszych uczniów mogli w nim zagrać. Wcielili się oni w role różnych miesięcy. To była wspaniała przygoda!

Zapraszamy do galerii

Skip to content