2017.01.20 XI Dolnoślaski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…

więcej

 

Dnia 20.01.2017 r. uczennice Weronika M z kl. VI , Natalia J.K i Cyntia R. z kl. IV reprezentowały naszą szkołę na XI Dolnośląskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Specjalnym Ośrodku Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu.

Uczestniczyło w nim 15 wykonawców z 5 placówek Dolnego Śląska, w tym z Oleśnicy, Świdnicy, Środy Śląskiej i Wrocławia. Nasze reprezentantki przedstawiły trzy utwory : „ Kołysankę dla Jezuska „ , „ Kolędnicy wędrownicy „ i „ Złota Jerozolima” . Na bongosie akompaniował im Jakub W. z kl. IV .

Jury doceniło poprawność wykonania kolęd, wyrazistość śpiewu, interpretację , strój oraz ogólne wrażenie artystyczne i przyznało im I miejsce .

Podczas obrad jury wysłuchaliśmy wspaniałego recitalu młodego pianisty Andrzeja Jakubaszko. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m in. utwory Jana Sebastiana Bacha , Fryderyka Chopina i Edith Piaf . Wspólne kolędowanie zostanie na długo w naszej pamięci.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uczniom oraz ich opiekunom paniom : Beacie Zegarłowskiej i katechetce Jolancie Tekieli.
Zapraszamy do galerii

Skip to content