2017.04.02 Obchody Dnia Autyzmu – Galeria Świdnicka

Dnia 2 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy we współpracy z Urzędem Miasta Świdnica zorganizował Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Świdnica – Pani Beata Moskal-Słaniewska. więcej

Wydarzenie miało miejsce w Galerii Świdnickiej, przy ul. Westerplatte 29 w Świdnicy. Uroczystego rozpoczęcia dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, Pani Beata Soroka, o godzinie 12.00. Następnie w ramach integracji ze społecznością lokalną grupa animatorów Sali zabaw „JUUM” poprowadziła dla najmłodszych gry i zabawy. W punkcie konsultacyjnym można było zasięgnąć porad specjalistów , otrzymać ulotki i informacje o naszej szkole, o pomocy dzieciom ze spectrum autyzmu oraz skosztować przygotowanych na ten cel ciastek.

Symbolem uroczystości były niebieskie balony, które wśród najmłodszych uczestników cieszyły się ogromną popularnością.

Dopełnieniem tych obchodów był film przygotowany m.in. przez nauczycielkę naszego przedszkola Ewelinę Durlej „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie” – do obejrzenia na Facebook Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Wydarzenie – zgodnie z przygotowanym harmonogramem- trwało do godziny 14.00.

Zapraszamy do galerii

Skip to content