2017.05.12 IV Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

„ Maryjo, niech w Twoim niepokalanym Sercu, ukaże się wszystkim światło nadziei” (św. Jan Paweł II)

12.05.2017r. mija 100 rocznica Objawień Fatimskich. W tym dniu osoby niepełnosprawne z całej Diecezji Świdnickiej spotkały się w Wambierzycach na IV Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych.więcej

Uczniowie naszej szkoły, wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, z chęcią wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu. Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu mieli okazję obejrzeć, na scenie ustawionej przed Bazyliką, przedstawienie teatralne, pt. „Fatima-spotkanie z Piękną Panią”, w wykonaniu podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Ścinawce Dolnej, jak również występy zaproszonych gości. Oprócz Mszy św., w liturgię której włączyli się nasi uczniowie, odbyła się też procesja z różańcami. W ramach kazania wysłuchaliśmy bardzo wzruszającej i mądrej ballady o wilku z Gubio.

Uczestnicy pielgrzymki, wraz ze świętym Janem Pawłem II oraz błogosławionymi dziećmi z Fatimy: Franciszkiem i Hiacyntą, chcieli odpowiedzieć na wezwanie Maryi do modlitwy i nawrócenia, zawierzając jej siebie, swoje rodziny i cały świat.

Mogliśmy również stać się przez chwilę artystami, gdyż dostaliśmy do zrobienia plakaty na nabożeństwo fatimskie. Wszyscy dzielnie kolorowali, wyklejali, tworzyli. Czas spędzony w Wambierzycach był czasem rozwoju naszej więzi z Bogiem, Matką Bożą i z innymi ludźmi, dlatego też chcieliśmy pozostać tam jak najdłużej dłużej, ale niestety musieliśmy już wracać.

Zapraszamy do galerii
Skip to content