2017.05.23 Dzień Dziecka z Kauflandem

W dniu 23.05.2017 r., uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod opieką p. Joli Tekieli, p. Marii Kuzio, p. Aleksandry Gulewicz oraz p.Małgorzaty Otoki, odwiedzili market Kaufland w Świdnicy. więcej

Wszyscy uczestnicy wyprawy, mieli okazję zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania sklepu. Ciekawy dla nich był zwłaszcza dział z warzywami i owocami, gdzie odgadywali nazwy owoców i warzyw. Co ciekawe, niektóre z nazw sprawiły im problem – trudno było rozpoznać choćby tak atrakcyjny owoc jak papaja. Uczniowie mieli również możliwość dokładnie obejrzeć chłodnie. Jest tam naprawdę mroźno, bo z opowieści pani pracującej w sklepie wynika, że temperatura sięga tam aż -500C. Wchodzić do tego miejsca należy tylko odpowiednio ciepło ubranym, aby nie doszło do poważnego odmrożenia.

Młodzi ludzie mogli się także przyjrzeć stanowisku, na którym piecze się bułki. Temperatura pieca osiąga tam ponad 300OC, dlatego też do wyciągania blaszki z bułeczkami potrzebne są specjalne rękawice ochronne. Kolejny punkt wyprawy stanowiła wizyta w sporych rozmiarów magazynie. Pani, która oprowadzała uczniów, pokazała im, m.in., maszynę do gniecenia pustych kartonów i sposób jej działania.

Na koniec nastąpił bardzo miły akcent – nagrodzenie dzieci za prace konkursowe, na temat „Dzień dziecka z Kauflandem”. Dla uwiecznienia wspólnej przygody, wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo, szkoła otrzymała od sklepu wsparcie na zapewnienie niespodzianek dla uczniów.

Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do galerii
Skip to content