2017.09.08 Wycieczka do Kościoła Pokoju- Grupa II

Jesteśmy bardzo ciekawi świata, wciąż chcemy go poznawać więcej i więcej. Nasze panie dobrze to wiedzą i dlatego organizują nam wiele ciekawych zajęć i wycieczek… więcej

Tym razem, przedszkolaki z grupy Biedronek, w piątek 8-go września, tuż przed godziną 10:00 wyruszyły na wyprawę do położonego w pobliżu naszej placówki zachwycającego i unikatowego Kościoła Pokoju.

Podczas zwiedzania miały możliwość poznania tej największej drewnianej protestanckiej świątyni, która została niedawno wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Z wielkim podziwem oglądały, m.in. piękną barokową ambonę, zdobione scenami biblijnymi schody, niezwykły ołtarz główny, bogato zdobioną lożę rodziny Hochbergów, stropy ozdobione malowidłami dwóch świdnickich malarzy, ilustrującymi sceny z objawienia Św. Jana oraz zabytkowe organy.

Zwieńczenie wycieczki stanowił spacer po malowniczym Placu Pokoju, gdzie “Biedronki” z zaciekawieniem przyglądały się licznym przykładom artystycznego rzemiosła, w otoczeniu niezwykłej jesiennej przyrody. Wycieczka udała się doskonale – pogoda dopisywała, humory również. Wizyta w Kościele Pokoju dostarczyła przedszkolakom wiele radości, była dla nich wspaniałą lekcją o architekturze i historii naszego miasta, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Do przedszkola dzieci wracały pełne nowych wrażeń, z uśmiechami na buziach.

Zapraszamy do galerii

Skip to content