2017.09.21 Poszukiwanie darów jesieni – Krasnoludki i Biedronki

Pani jesień , pani jesień,
Kolorowe liście niesie.
Kosz kasztanów, jarzębinę,
Z tego pani jesień słynie.
Śmieje się jesień, z liśćmi tańcuje,
Kosz niespodzianek, dla nas szykuje… więcej

…Pani Jesień, kiedy zaczyna panować na świecie, przynosi ze sobą mnóstwo pięknych, kolorowych darów. Bardzo chcieliśmy je mieć w swoich przedszkolnych salach, by móc je podziwiać i poznawać z bliska, dlatego Krasnoludki i Biedronki wybrały się na spacer po okolicy w celu ich poszukiwania.

Wyprawa wspaniale się udała, umożliwiła nam zdobycie nowych umiejętności i wiedzy. Teraz już wiemy na przykład, jak wyglądają liście kasztanowca, dębu czy klonu oraz ich owoce. Udało się nam także znaleźć kasztany w zielonych, kolczastych ubraniach i żołędzie w czapeczkach, jak również piękną czerwoną jarzębinę. Nasz jesienny koszyk zabraliśmy do przedszkola, gdzie jeszcze raz podziwialiśmy różnobarwne dary jesieni. Udało nam się posegregować kasztany i żołędzie i przyporządkować je do odpowiednich liści.

Na koniec zajęć wszystkie dzisiejsze zdobycze sumiennie przeliczyliśmy i zważyliśmy. Okazało się, że kasztany zwyciężyły – było ich zdecydowanie więcej. To była super wycieczka, a także świetna zabawa, która stanowiła doskonałą okazję do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i obcowania z przyrodą.

Zapraszamy do galerii

Skip to content