2017.10.02 ,,Spotkanie z nietoperzami” – klasa III L

W dniu 02.10.2017 roku, uczniowie klasy III L SP, wraz z wychowawcą Panią Anetą Bazydło i opiekunami Panią Agnieszką Kubik i Panią Anną Kwas, udali się na ,,Spotkanie z nietoperzami” do Jaskini Nietoperzy w Nadleśnictwie Świdnica…więcej

… Nocek, mopek, karlik czy borowiec wielki, to tylko niektóre spośród 27 występujących w Polsce gatunków nietoperzy, które mogli zobaczyć. Co prawda, są one sztuczne, ale i tak wywarły ogromne wrażenie, bo wzorowane są na prawdziwych egzemplarzach. Podczas spotkania, dzieci obejrzały też prezentację multimedialną oraz wysłuchały ciekawostek z życia tych latających ssaków.

Następnym punktem zwiedzania stacji nadleśnictwa było „Mini ZOO”. Wiele emocji wzbudziły tutaj niezwykle barwne papugi Florek i Flora, które wydawanymi przez siebie odgłosami umilały wszystkim czas zwiedzania. Pani Monika Drozdowska uświadomiła również dzieciom, że zwierzęta to nie zabawki, które tak często dorośli kupują swoim pociechom na urodziny, czy pod choinkę. Są to żywe stworzenia, które czują strach, głód, smutek, mają swoje zwyczaje, wymagania co do przestrzeni i o które trzeba cały czas dbać i się troszczyć.

Podczas pobytu w Nadleśnictwie, klasa dowiedziała się także, że nietoperzy nie wolno brać do rąk, gdyż mogą nas ugryźć, podrapać, zarazić wścieklizną, a badaniem i ochroną nietoperzy zajmuje się chiropterolog. Innym nowo poznanym terminem związanym z nietoperzami była echolokacja, czyli ultradźwięk dzięki któremu nietoperze omijają przeszkody. Uczniowie klasy trzeciej zdobyli bogatą wiedzę na temat pracy leśnika.Czas minął szybko, przyjemnie i bardzo pożytecznie. Wrażenia były niesamowite! Dodatkowo, w tym dniu sprzyjała pogoda, dlatego wycieczka zakończyła się zabawą w parku, na placu zabaw.

Dziękujemy pani Monice Drozdowskiej ze Stacji Edukacyjnej za przesympatyczne przyjęcie i ciekawie przeprowadzone zajęcia, jak też za darowane nam gadżety.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content