2017.10.25 Wizyta J.E. Ks. Biskupa Ignacego Deca

25.10.2017 roku, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole osobę niezwykłą –J.E. Ks. Biskupa Ignacego Deca – Ordynariusza Diecezji Świdnickiej, który przybył w towarzystwie Księdza Prałata Piotra Śliwki…więcej

…U progu naszej placówki, czcigodnych gości przywitali piosenką uczniowie, rodzice oraz Pani Dyrektor Beata Fijołek, która zaprosiła ich do auli na inscenizację słowno-muzyczną, przygotowaną pod okiem katechetów: p. Marioli Pindel, p. Jolanty Tekieli i p. Marii Kuzio .

Z racji przypadającej w tym roku 100-nej rocznicy objawień MB w Fatimie było to przedstawienie zatytułowane „Objawienia Matki Bożęj w Fatimie”. Gościom i społeczności szkolnej zaprezentowane zostały wszystkie najważniejsze momenty, związane z tymi wydarzeniami, a całości dopełniały piosenki wykonywane przez uczniów klas IV-VI i uczestników WTZ, jak również prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Grzegorza Michalaka.

Podczas występu, Kacper M., Weronika M. i Karolina P. wcielili się w postacie Łucji, Hiacynty i Franciszka, którym w 1917 roku objawiła się Matka Boża, w roli której wystąpiła Weronika Ch., nasza absolwentka. Młodzi ludzie, w piękny i wzruszający sposób przedstawili całą historię Objawień w Fatimie oraz najważniejsze fakty z życia dzieci fatimskich – Łucji, Franciszka i Hiacynty.

Po spektaklu głos zabrał Ksiądz Biskup. Nawiązując do tematu przedstawienia podkreślił, że bardzo wdzięczny jest za przypomnienie orędzia fatimskiego wzywającego ludzkość do modlitwy, pokuty

i nawrócenia. Przypomniał też, że papież Franciszek podczas Mszy św. kanonizacyjnej w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie 13.05 br., zaliczył w poczet świętych dwoje spośród trojga dzieci, którym objawiła się Maryja: Hiacyntę i Franciszka.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Księdza Biskupa i Panią Dyrektor legitymacji ogniska misyjnego i wolontariuszy wybranym uczniom Na zakończenie imprezy, uczniowie wręczyli gościowi kwiaty, a całe spotkanie zwieńczyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo.Ksiądz Biskup poświęcił również czas na wspólny poczęstunek i spotkanie z nauczycielami.

Na pożegnanie, uczniowie i pracownicy otrzymali pamiątkowe obrazki.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content