2017.10.31 Pasowanie na Ucznia

Dzień 31 października był w naszej placówce wyjątkowy, ponieważ właśnie wtedy odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia…więcej

…Z tej okazji, uczniowie klas pierwszych przybyli do szkoły wraz ze swoimi gośćmi: rodzicami, rodzeństwem, babciami, dziadkami i nic w tym dziwnego – niezaprzeczalnie bowiem pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty.

Dzieci, razem ze swoimi wychowawczyniami, p. E. Hruszowiec, p. M. Borowiec i p. A. Brzegową, przygotowały na tę szczególną okazję program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje zdolności muzyczne. Wypadło cudownie! Było wiele zachwytów, wzruszeń i oklasków. Pierwszaki musiały również zmierzyć się z kilkoma zadaniami oraz wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Jeden z nich przyjął nawet rolę Pana Policjanta, który poprzez piosenkę uczył dzieci numerów alarmowych. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. To był niezwykle podniosły moment.

Po ślubowaniu, każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia, dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią wicedyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, jak też drobne upominki. Na koniec uroczystości, wszyscy pierwszoklasiści pozostawili odbicie palca w kronice szkolnej. Do naszej szkolnej gromady dołączyło ośmioro uczniów.

Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce i serdecznie witamy w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdnicy!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content