2017.12.01 Światowy dzień walki z HIV i AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. W tym roku przebiegał on pod hasłem Getting to zero (Dążymy do Zera) wybranym przez Światową Kampanię AIDS (Word AIDS Campaign)…więcej

…Od dwóch lat prowadzona jest również akcja, która ma na celu upowszechnienie „Czerwonej kokardki’ – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Oznacza ona również poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991roku. W Polsce jest wyróżnieniem przyznawanym z okazji Światowego Dnia AIDS. Odznaczenie to otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS, bądź też wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne.

Światowy Dzień AIDS to moment, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i dotkniętych AIDS, w tym osób LGBT żyjących z wirusem. Jest to dzień bardzo szczególny, nie tylko promujący walkę z AIDS, ale także czas, w którym myślimy o bliskich i przyjaciołach, których doświadczył wirus HIV oraz staramy się zwrócić uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS.

Również i my, w naszej szkole, włączyliśmy się w tegoroczną akcję poprzez udział w warsztatach, pogadankach, a także akcji plakatowej. Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała gazetkę szkolną. Na świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja filmu „ Żyć z HIV”.

Organizatorami akcji były: Aurelia Boś, Lidia Magier – Wolak oraz pedagog szkolny Beata Babicz.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content