2018.02.27 Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego, w uroczystość Matki Bożej z Lourdes. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, 13 maja 1992 roku w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na jego życie. Dzień Chorego przypomina nam o szacunku, jaki powinniśmy żywić do człowieka chorego i cierpiącego…więcej

Stanowi też okazję do zaakcentowania konieczności zapewnienia chorym dobrej opieki, dowartościowania ich cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej, a także zaznaczenia wagi wolontariatu.

Częścią obchodów tegorocznego Światowego Dnia Chorych w naszej szkole był konkurs plastyczny, który odbył się pod hasłem: „Jak mogę troszczyć się o chorych?”. Jego organizatorem była p. Maria Kuzio, nasza katechetka. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 27.02.2018 roku.

Wśród uczestników znalazło się 34 uczniów szkoły – przedstawicieli wszystkich etapów edukacyjnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej . Przygotowali oni nie tylko rysunki kredkami, farbami, ale i wycinanki czy wyklejanki.

Jury w składzie: p M. Pindel, p. A. Boś, p. G. Gicala i p. B. Babicz, przyznało następujące nagrody:

 

I MIEJSCE:

Daria S. – KL.S (SPDP

Piotr K.- WTZ

Norbert L. – III

II MIEJSCE:

Maciej D. –WTZ

Ewa P. – WTZ

Roksana L. KL. I Br.

III MIEJSCE:

Klaudia B. KL.IV SP

Karol W. Kl. IV SP

Katarzyna S. KL. O SPDP

Mateusz U. KL. S SPDP

Adam M. KL. M SPDP

Maciej M. KL. S SPDP

Arkadiusz D. KL. II ZSZ

WYRÓŻNIENIA

Jakub Ł KL. III SP

Natalia J.K KL. V SP

Cyntia R KL. V SP

F (SP)

B ( GIM)

K ( GIM)

N (SPDP)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Prace można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content