2018.03.05-09 Zielona Szkoła

W dniach od 05 do 09 marca 2018 r., uczniowie kl. III, V, VI i VII L, pod opieką wychowawców: p. Anety Bazydło, p. Renaty Trzcińskiej i p. Agnieszki Turek, wyjechali na „Zieloną Szkołę”, do Domu Wczasów Dziecięcych „Green Rest” w Polanicy Zdroju. Polanica-Zdrój jest najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej położonym w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej na pograniczu Gór Stołowych i Bystrzyckich. Ta malownicza miejscowość jest otoczona lasami, z rozległym Parkiem Zdrojowym i licznymi trasami spacerowymi. To jeden z najbardziej urokliwych zakątków Sudetów. Stanowi ona wymarzone miejsce do wycieczek pieszych i rowerowych, które jest atrakcyjne o każdej porze roku…więcej

Dzieci i młodzież biorąca udział w wyjeździe, wzajemnie się integrowały realizując różnego rodzaju zajęcia oraz ścieżki edukacyjne programu zielonej szkoły. Wspólną przygodę rozpoczęły spacerem po Parku Zdrojowym, podczas którego podziwiały okolice oraz poznały historię, legendy i sylwetki znanych osób związane z tym terenem. Następnego dnia odbyła się wycieczka do Huty Szkła Artystycznego „ Barbara” szlakiem serduszkowym, który został tak nazwany, ponieważ przeznaczony jest dla osób z chorobami serca. Po drodze uczniowie poznali punkt widokowy „Góralka”, Park Szachowy, jak również Aleję Gwiazd Koszykówki. Po południu odbyły się zajęcia plastyczne i sportowe i wieczorne karaoke.

Środa była dniem podchodów w kierunku zamku Leśna Skała. Gra zakończyła się sukcesem. Grupy wykazały się sprytem, spostrzegawczością i zdyscyplinowaniem. Młodsza grupa przygotowała laurki na Dzień Kobiet. Tego dnia odbyły się też zajęcia rekreacyjne na basenie, podczas których młodzież zaprezentowała się świetną sprawnością fizyczną i umiejętnościami pływackimi. Na zakończenie wszyscy relaksowali się w jacuzzi.

W Dniu Kobiet chłopcy złożyli Paniom i koleżankom życzenia i wręczyli laurki i kwiaty. Tego dnia wszyscy wybrali się na wycieczkę autokarową do Dusznik Zdrój do Muzeum Papiernictwa. Odbyły się tam warsztaty czerpalnicze i każdy sam wykonał kilka kartek papieru. Kolejną, wspaniałą atrakcję stanowiła wyprawa do Zieleńca, gdzie gondolą wszyscy wjechali na szczyt, a tam odbyły się zabawy śnieżne i obserwacja zawodów żołnierskich GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy. Następnie, czerpiąc radość z roków zimy, uczniowie zjeżdżali na sankach zachowując zasady bezpieczeństwa. Po południu, czas upływał na kupowaniu ostatnich pamiątek i pakowaniu walizek. Wieczorem odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Kobiet.

W piątek, po śniadaniu, miała miejsce projekcja zdjęć i podsumowanie pobytu oraz ostatnie prace porządkowe w pokojach i powrót do szkoły, gdzie czekali na stęsknionych młodych ludzi rodzice.

Wszyscy wrócili w doskonałych humorach i z ochotą ponownej wyprawy na tamtejsze szlaki, jak też kuchnię wielu smaków i zapachów, która kusiła codziennie podsycając apetyty.

W naszej pamięci pozostają wspólne doświadczenia, nowe przyjaźnie, niezapomniane wrażenia i wspomnienia! Mamy nadzieje, że wrócimy w te piękne okolice za rok.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content